29 ТРАВНЯ 2014 РОКУ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ
      До порядку денного включено актуальні питання про стан виконання комплексних заходів профілактики та зниження рівня травматизму при використанні газу в побуті в Смілянскькому р-ні; про стан промислової безпеки та охорони праці у І кварталі 2014 року в області, зокрема у Маньківському р-ні; про підсумки виконання плану заходів, затверджених 05.03.14 року Оргкомітетом з підготовки та проведення Тижня охорони праці в області.

      Зазначено, що упродовж І кварталу поточного року у відповідності до повідомлень аварійно-диспетчерських служб ВАТ "Черкасигаз" та ПАТ "Уманьгаз" на території області нещасних випадків, що пов'язані з використанням газу у побуті не зареєстровано.
 
      На березневій раді 2013 року прийнято протокольне рішення про створення при органах місцевого самоврядування комісій, по проведенню перевірок торгових точок у місцях масового скупчення людей (ринки, атракціони, ігрові майданчики тощо), на предмет використання власниками торгових точок балонів зрідженого газу та звітування на радах БЖД про їх роботу.

      Так, повідомлялося, що органами місцевої влади видаються дозволи на здійснення підприємницької діяльності, а також встановлюються місця для торгівлі, не враховуючи небезпечних факторів, при здійсненні такої діяльності, зокрема на використання балонів зі стисненими газами в місцях масового перебування людей.

      Всі ці факти свідчать про безвідповідальне ставлення відповідальними особами до виконання рішень ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

      За результатами наради прийнято рішення:
      1. Роботу райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування в частині виконання протокольних рішень ради облдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення визнати недостатньою (за виключенням департаменту соціального захисту населення Городищенської РДА, Тальнівської РДА, Ватутінської міської ради.).

      2. Райдержадміністраціям, ПАТ "Черкасигаз", ПАТ "Уманьгаз", рекомендувати органам місцевого самоврядування продовжити роботу щодо дотримання вимог діючого законодавства в частині контролю за будівництвом та експлуатацією об'єктів архітектури (магазини, торгові точки, малі архітектурні точки, тощо) в охоронних зонах газопроводів на території населених пунктів та використання балонів зріджених вуглеводневих газів в закладах харчування і торгівлі, які розміщені в місцях масового скупчення людей, в тому числі "автокав'ярень".

      3. Заслухати на наступній раді про стан виконання Комплексних заходів профілактики та зниження рівня травматизму при використанні газу в побуті в м. Умані.

      4. Інформацію про підсумки виконання плану заходів щодо проведення Тижня охорони праці в області взяти до відома.