ВІДБУЛОСЬ РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
     Відбулось розширене засідання територіального управління Держгірпромнагляду у Черкаській області, на якому підбито підсумки за результатами роботи у І-му півріччі 2014. У засіданні прийняли участь посадові особи територіального управління, ДП «Черкаський ЕТЦ» та управління виконавчої дирекції ФССНВ в Черкаській області.

     На засіданні розглянуто зміни в законодавстві України щодо наглядової діяльності контролюючих органів.
    
     Зокрема, обговорено передбачені законом обмеження щодо обов’язкового виконання покладених на територіальне управління функцій та спрямування роботи кожного інспектора на реалізацію превентивних заходів.

     Визначено плани та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки уже з врахуванням законодавчих змін.

     Пріоритетними напрямками в роботі територіального управління визначено:
     - налагодження роботи щодо співпраці на обласному рівні адміністративно-територіальних одиниць з питань взаємного обміну інформацією, необхідною для виявлення порушень вимог законодавства про охорону праці неповнолітніх працівників;
     - наповнення бази даних суб’єктів господарювання та виробничих об’єктів інформаційно-аналітичної системи «Підприємства»;
виконання доручень Держгірпромнагляду в частині підготовки інформаційно-аналітичних довідок відповідно до плану роботи Служби та окремих листів;
     - налагодження взаємодії з проведення якісного та своєчасного діагностування об’єктів підвищеної небезпеки, зокрема трубопроводів, що транспортують небезпечні речовини;
     - посилення контролю за якістю виконання експертиз;

     Довідка: Упродовж першого півріччя 2014 року спостерігається тенденція до зменшення кількості травмованих працівників у порівнянні з відповідним періодом 2013 року, як загального травматизму - на 52 % ( 24 проти 50), так і зі смертельним наслідком - на 57% (3 проти 7).

     За звітний період перевірено 0,9% від загальної суб’єктів господарювання та 2,4% їх виробничих об’єктів.

     Зменшилась і кількість виявлених під час перевірок порушень 681 проти 692 або 2%.
     - вжиття заходів спрямованих на підвищення якості навчання з питань охорони праці;
системного висвітлення інформації про стан охорони праці, рівня виробничого травматизму у регіональних засобах масової інформації, а також рекомендації щодо його профілактики на підприємствах всіх галузей виробництва.
     - проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з виробниками постачальниками та розповсюджувачами продукції щодо вимог технічних регламентів.