НА ЧЕРКАЩИНІ РОЗПОЧАТО ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ
     В приміщені ТОВ АПК «Маїс», 17 березня, проведено регіональний науково-практичний семінар на якому підбито підсумки підготовки підприємств АПК Черкащини до проведення весняно-польових робіт.

     В семінарі прийняли участь посадові особи територіального управління Держгірпромнагляду у Черкаській області, Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, начальники та фахівці управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, начальник керівники та фахівці структурних підрозділів АПК області, керівники та фахівці сільськогосподарських підприємств та представники ЗМІ.

     Начальником територіального управління Держгірпромнагляду Кошелюком І.В., доведено до присутніх стан виробничого травматизму на підприємствах АПК за минулій рік.

     Аналіз причин нещасних випадків показує, що основною причиною виробничого травматизму є не створення роботодавцями на робочих місцях  в кожному структурному підрозділі   умов праці відповідно до нормативно-правових актів, а також незабезпечення додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці, а також не достатня навченість працівників безпечним методам праці.

     Зосереджено увагу на стані охорони праці підприємств, а також на дотриманні нормативно-правових документів для запобігання виникнення нещасних випадків.

     Також увагу приділено на виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема пов’язаних з внесенням аміаку та його транспортуванням,  застосуванням небезпечних речовин під час протруєння зерна, рух сільськогосподарського транспорту тощо.

     Наголошено, що незважаючи на заборону перевірок, головним завданням територіального управління було і залишається забезпечення найефективнішого впливу на стан безпеки виробництва в області.

     Довідка: За 2014 рік порівняно з аналогічним періодом 2013 року на території Черкаської області кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 12 ( з 23 до 11). Кількість смертельно травмованих зменшилась на 1 особу (з 2 до 1).

     Серед причин нещасних випадків переважають:
     - організаційні причини  - 72,6%;
     - технічні причини  - 8,2%;
     - психофізіологічні причини  - 17,8.

     Найпоширенішими організаційними причинами стали:
     - невиконання посадових обов'язків  - 16,9;
     - не якісне розроблення, недосконалість інструкцій з охорони праці або їх відсутність - 3,8%.