ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ ВСЕБІЧНО
ПІДТРИМАЛА ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

     Аби зберегти споконвічні традиції створення та носіння етнічного одягу, щороку у третій четвер травня святкується День вишиванки.

     Ідея цього свята має суто українські корені. У 2006 році одна зі студенток Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонувала однокурсникам вибрати один день, коли всі вдягатимуть вишиванки. Спочатку охочих було небагато, але кожного року ідею чернівецьких студентів підтримували навчальні заклади, державні установи, керівники та власники підприємств. Так, свято почали відзначати на всеукраїнському, а далі й міжнародному рівнях.

     Не дивлячись на те, що особливих святкувань у цей день не передбачається, настрій та дух самого свята відображається на обличчях кожного, хто вдягається у вишиту сорочку. Традиція свята проста - одягнути вишиванку та піти на роботу чи навчання, або навіть прогулятися в етнічному одязі, і тим самим висловити свою громадянську позицію.

     Державна служба України з питань праці, на чолі з її Головою Романом Чернегою, підтримала традицію святкування. Так працівники продемонстрували національну свідомість та культурну освіченість колективу державної установи та регіональних відомств.

     Спільне вшанування українських традицій та історії народу - підіймає загальний колективний дух та спільне бажання працювати.

Джерело: Державна служба України з питань праці