ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ
«СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ В УКРАЇНІ»,
ПРИУРОЧЕНА ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ
     Учасники:

     - перший заступник голови Держгірпромнагляду Віктор Шайтан;

     - перший заступник голови спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко;

     - начальник Управління нормативно-правового та юридичного забезпечення Держгірпромнагляду Ірина Калиновська.
     В УКРІНФОРМі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю Федерації роботодавців та Держгірпромнагляду.

     Держгірпромнагляд та Федерація роботодавців України уклали Меморандум про співпрацю. Підписання документу відбулося  в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ».

     Свої підписи під Меморандумом поставили перший заступник голови Держгірпромнагляду Віктор Шайтан та перший заступник голови спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні - виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко після завершення прес-конференції "Стан охорони праці в Україні", приуроченій до Всесвітнього дня охорони праці, яка відбулася в УКРІНФОРМі.

     «Такий документ потрібен. Він допоможе нам більш дотично працювати у тому напрямку, який ставить перед нами уряд та Президент України щодо дерегуляції та спрощення певних видів діяльності. І я думаю, те, що прописано в Меморандумі, буде виконуватися з обох сторін та дасть позитивні результати», - сказав В.Шайтан.

     У свою чергу О.Мірошниченко зазначив, що документ готувався досить прискіпливо, оскільки йдеться про взаємодію бізнесу та центральних органів влади: «Більше того, ми цей Меморандум будемо рекомендувати територіальним органам Федерації роботодавців України на місцях. Тому що на національному рівні можна відпрацьовувати  законодавчу базу, якісь загальні тенденції. А, за великим рахунком, вся безпосередня робота йде в регіонах, на місцях, на підприємствах».

     Представник сторони роботодавців наголосив на необхідності посилення взаєморозуміння між представниками бізнесу та контролюючими органами. «Я думаю, що реалізація Меморандуму значно покращить ситуацію і у наших взаємовідносинах, позначиться на кількості перевірок і чи не найважливіше - зменшить кількість нещасних випадків на виробництві, що власне, і є нашою основною метою», - підсумував Мірошниченко.
ЧЕРЕЗ ЗУПИНКИ ПІДПРИЄМСТВ НА ВИМОГУ ІНСПЕКТОРІВ
ДЕРЖАВА ВТРАЧАЄ 27 МЛРД. ГРН - МІРОШНИЧЕНКО
     Через зупинки підприємств контролюючими органами економіка України за рік недораховує 27 мільярдів гривень.

     Про це повідомив у розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу перший заступник голови спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні - виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

     "За нашими підрахунками, за рік держава втрачає до 27 млрд. грн від призупинки підприємств контролюючими органами. Сьогодні 44 установи можуть зупинити бізнес в України без рішення суду. Такі втрати за день можуть сягати від 600 млн. до 1 млрд. за день. Погодьтеся, це великі кошти для держави", - констатував Мірошниченко.

     Він також назвав трійку найбільш активних, з точки зору роботодавців, органів.

     "У нас серед лідерів - Державна служба з надзвичайних ситуацій, тобто пожежники, на другому місці - Держгірпромнагляд, і на третьому - Міністерство доходів і зборів", - повідомив він.

     При цьому, за словами Мірошниченка, "пальма першості" щодо власне кількості зупинок роботи підприємств Держгірпромнагляду.

     "Держгірпромнагляд є лідером за кількістю зупинок роботи підприємств. 152 тисячі разів торік були зупинені підприємства з подачі Держгірпромнагляду. Тому ми повинні знаходити порозуміння з однієї сторони у питаннях охорони праці, а з іншої - зменшити адміністративний тиск інспекторів на бізнес. Ми про це будемо говорити на засіданнях уряду. Треба приймати мінімум рішень про зупинку виробництва", - підсумував віце-президент Конфедерації роботодавців України.
Джерело - Пресцентр Укринформ  та Укринформ