28 КВІТНЯ, НА КОЛЕГІЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ
У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ У 2014 РОЦІ
В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗАХОДІВ З НАГОДИ ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ.
     За ініціативи Міжнародної організації праці 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній День охорони праці. В Україні відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 р. він відзначається як Національний день охорони праці. У 2014 році девіз за рекомендацією МОП - "Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві". Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

     У засіданні колегії взяли участь представники територіального управління, Черкаської облдержадміністрації, ДП "Черкаський експертно-технічний центр", обласної організації роботодавців, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, управління Держсанепідемслужби.

     У рамках заходів, запланованих Організаційним комітетом, проводилися зустрічі з трудовими коллективами; огляди-конкурси на підприємствах, проведено традиційний регіональний конкурс дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей".

    Основною метою проведення Дня охорони праці в Україні є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, проблем збереження життя і здоров'я працівників та формування культури охорони праці в Україні, а також вшанування пам'яті осіб, які загинули на виробництві.

     Постійний ріст виробництва і збільшення використання хімічних речовин несе реальну загрозу як для суспільства, так і для виробничого середовища, яке нерозривно пов'язано із довкіллям.

     Пошук оптимального балансу між використанням хімічних речовин і заходами профілактики і контролю за їх негативним впливом на працівників повинен стати базовим пріоритетом під час розробки та впровадження національних програм в Україні, а мінімізація застосування хімічних речовин на виробництві для роботодавців.

     Охорона праці є невід'ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам'ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві - запорука збереження здоров'я працівників, адже людське життя - найвища соціальна цінність, і ніщо не може виправдати смерть людини.

     Кульмінацією святкування Дня охорони праці стало нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка та оглядів-конкурсів на підприємствах.
Інформаційний центр Держгірпромнагляду України